Kremacje

Kremacja jest procesem spopielenia zwłok, który coraz częściej wybierany jest przez rodziny jako forma pochówku. W ostatnich latach można zaobserwować rosnącą popularność takich pogrzebów. Powodem ku temu mogą być kwestie ekonomiczne, społeczne, światopoglądowe, ekologiczne lub wynikające z malejącej liczby grobów ziemnych. Nowoczesne piece kremacyjne oraz rosnąca świadomość dotycząca pochówków kremacyjnych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak dla wielu osób taka forma pogrzebu może rodzić pewne wątpliwości i pytania. Jak więc wygląda kremacja?

W krematorium wszystko odbywa się w sposób bardzo dokładnie zaplanowany i zgodny z harmonogramem. Pracownik wprowadza dane zmarłego do systemu komputerowego, który rejestruje temperaturę oraz czas spalania. Przed samym wprowadzeniem trumny ze Zmarłym do pieca kremacyjnego jego ciało jest odpowiednio przygotowane. Odzież musi być wykonana wyłącznie z naturalnych materiałów. Podobnie jak trumna, która może być wykonana, wyłącznie z nielakierowanego drewna. Bardzo ważne jest również to, aby deski były pozbawione metalowych ozdób oraz innych elementów, które mogłyby uszkodzić piec.

Następnie wprowadza się trumnę do pieca, którego temperatura wynosi od 800 do 1200 stopni Celsjusza. Proces kremacji trwa od godziny do trzech, a wszystko zależy od masy Osoby Zmarłej. Po tym czasie kości, które pozostały po procesie spopielenia, muszą ostygnąć do temperatury pokojowej. Następnie większe kości zostają rozdrobnione na proch, który w ostatnim etapie zostaje umieszczony w urnie.

Kremacje w Toruniu

Dom Pogrzebowy Alpa wykonuje kremacje na terenie Torunia w sposób bezpieczny dla otoczenia i środowiska oraz z największym poszanowaniem zmarłego. Dbamy o wszystkie aspekty logistyczne i możemy zagwarantować, że usługa ta zostanie zrealizowana terminowo.

W naszym domu pogrzebowym w Toruniu oferujemy szeroki wybór trumien kremacyjnych oraz urn pogrzebowych, wykonanych z takich materiałów jak: drewno, metal lub kamień. Każdy z tych akcesoriów wykonany jest z dużą starannością oraz z dbałością o najmniejszy szczegół.

kremacje w toruniu